Články, informácie, tipy a triky

Hlavní výhody dropshippingu

Provozování eshopu mnozí považují za náročný proces. I když mají skvělý nápad, bojí se, že přijdou o peníze, pokud neprodají zboží. Mají strach ze samotného provozu, drahých skladových prostor. V těchto situacích jevhodné sáhnout po dropshippingu. Dropshipping je maloobchodní způsob prodeje kde nejsou potřeba skladové prostory a zboží Vašeho eshopu je naplněno zbožím Vašeho velkoobchodního partnera.

dropshipping2

Výhody dropshippingu

 1) Nízký provozní kapitál: Zřejmě největší výhodou dropshippingu je, že se nepotřebujete předzásobovat zbožím. Potřebujete pouze spolehlivého partnera. U dropshippingového modelu nemusíte prodávat níže než jsou výrobní náklady. Úspěšný dropshipping biznis můžete začít s velice nízkým kapitálem.

 2) Snadné začít: Rozjetí eshopu je omnoho snadnější, pokud neřešíte potíže s produkty. U dropshippingu se nemusíte obávat:

  • Zdlouhavého manuálního naplňování zbožím – Váš eshop si zboží automaticky stáhne z dodaného produktového feedu
  • Pronájmu za skladové prostory
  • Balení a odesílání Vašich zásilek
  • Pravidelného objednávání zboží
  • Problémů s vrácenými zásilkami
  • Sledování zásob z účetních důvodů

 3) Nízké náklady – jelikož se nezabýváte skladem a tovarem, Vaše náklady jsou omnoho nižší. Mnoho úspěšných dropshippingových biznisů vzniklo z domova použitím laptopu s jednorázovými náklady kolem 22 000 kč.

 4) Široký výběr produktů – jelikož nenakupujete zboží, můžete Vašim zákazníkům nabídnout celou řadu produktů.

 5) Flexibilní lokalita - dropshipping můžete provozovat z jakéhokoliv místa, stačí Vám pouze připojení k internetu.

 6) Snadné přizpůsobení – když v tradičním biznisu obdržíte třikrát víc objednávek, většinou k tomu potřebujete třikrát větší úsilí. U dropshippingu většinu práce za Vás udělá Váš dodavatel.

Dropshipping se jeví jako efektivní outsourcing prodeje. Eliminuje proces odbytu a za zboží platíte, až když si jej někdo objedná. Vaším úkolem je pořízení kvalitního eshopového řešení, marketing a můžete začít prodávat.

Máte zájem rozjet úspěšný dropshippingový eshop ? Kontaktujte nás, pomůžeme Vám s vytvořením eshopu, výběrem dodavatele a vhodné marketingové strategie !

V kategórii: Marketing obecně