Články, informácie, tipy a triky

Jak importovat do eshopu tovar dodavatele ?

import produktov

Pro zajištění správného fungování systému AffilNET je třeba vyřešit import produktů od dodavatele. Protože naši dodavatelé produkty pravidelně aktualizují, mění se i produkty dostupné v produktovém feedu. Nejlepší je připravit automatický import produktů.

Pokud nemáte jinou možnost řešením je dělat v nějakém časovém intervalu např. jednou týdně manuální import produktů od dodavatele – některé pronajímané eshopy na tento případ nabízejí možnost importovat produkty z formátu CSV. V krajním případě pokud dodavatel prodává jen několik produktů, je možné produkty vkládat do eshopu i manuálně.

Možností jak na automatický import produktů je několik. Vždy záleží hlavně na technickém řešení Vašeho eshopu, Pokud máte webmastera, který Vám eshop spravuje po technické stránce, nejlépe uděláte pokud ho požádáte o přípravu importu produktů do eshopu. Import probíhá z tzv. “produktového XML feedu”. Importovat je možné i z formátu CSV – jednodušší verze eshopů umožňují jen takový typ importu.

Obecně existují 2 možnosti, jak produkty dostat do Vašeho ehsopu:

  1. Koupě importovacieho modulu – import moduly su univerzální, to znamená že většina z nich umožňuje vytvořit neomezené množství importů produktů od dodavatele do Vašeho eshopu. Vhodné pro technicky zdatnější uživatele, nakolik daný modul třeba pro správné fungování nastavit dle přiložené technické příručky (většinou v angličtině). Jednorázová koupě Vám však umožní mít volnou ruku co se týče výběru, případné změny dodavatele do budoucna.
  2. Naprogramování importu produktů na míru jednorázově. Vhodné pro technicky méně zdatné uživatele. Nevýhodou je, že import produktů se připravuje jednorázově přesně na míru daného dodavatele. Přidání dalších importů produktů vyžaduje opětovnou práci programátora.

Pro Vás, kteří máte open source eshop spravován ve vlastní režii jsme připravili následující seznam dostupných modulů, které import produktů dokáží zajistit. Pro zvládnutí importu je třeba nastudovat uživatelskou příručku, která je většinou součástí daného modulu.

OpenCart

Systém OpenCart používáme pro tvorbu eshopů pro naše klienty. Na tomto systému máme odzkoušen modul Total Import Pro, umožňuje množství funkcí jako import produktů nastavit. Import je možné rozdělit na úvodní, který stáhne od dodavatele kompletní informace o produktech a na průběžný “update”, který stáhne pouze aktualizované údaje jako je dostupnost produktů a podobně. Pokud máte eshop postavený na tomto systému, rádi Vám s importem pomůžeme.

Presta shop

Výše uvedený modul Total Import Pro existuje také pro systém Presta shop. K zakoupení zde.

Magento

Pro systém Magento existuje Importní modul Auto product import XML dostupný k zakoupení zde.

Joomla VirtueMart

Pro systém VirtueMart existuje Importní modul Product Import for VM dostupný zde.

WordPress WooCommerce

Na závěr dobrá zpráva pro majitele WordPress eshopů, plugin Import Products from any XML or CSV to WooCommerce je dostupný bezplatně zde.

Pokud byste měli přece problém s importem produktů do Vašeho eshopu, import produktů, případně i automatický export objednávek Vám dokážeme zpracovat na míru zásahem do zdrojového kódu. V případě zájmu o tyto služby nás prosím kontaktujte.

V rámci našeho eshopu na míru je samozřejmostí tvorba automatických importů produktů od dodavatele, taktéž i zpětné automatické přeposílání objednávek dodavateli.

Více o nabídce tvorby eshopů najdete zde.

V kategórii: Jak na to ?